Aktualności | Salos | Kancelaria | Kontakt e-mail
Parafia pw. Opatrzności Bożej Rzeszów
Miejsce to wybrał Pan,
aby wysłuchać nas.


"O jutrze masz wiedzieć to jedynie, że Opatrzność Boża wstanie dla ciebie wcześniej niż słońce."
Henri Lacordaire
Wakacje 2014
Podsumowanie wyjazdu do SOPOTU


Nasza parafia zorganizowała wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży do Sopotu. Sopockie molo, gdańskie Stare Miasto, bulwar nadmorski w Gdyni, piękny Bałtyk i wspaniała atmosfera.

Zapraszamy w przyszłym roku
:)
SALOS RZESZÓW

to lokalne stowarzyszenie Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeszypospolitej Polskiej "Don Bosco" w Rzeszowie. Powstało jako forma odpowiedzi na sportowe zainteresowania dzieci i młodzieży.
W ramach stowarzyszenia
SALOS Rzeszów działają obecnie trzy sekcje sportowe: siatkówki, piłki nożnej i tenisa stołowego.


Zapraszamy
Strona Igrzysk Zobacz
Opis nr 5.
Ogłoszenia
Z życia parafii
Liturgia dnia
Intencje
Archiwum
Duszpasterze
Historia
Sakramenty
Nabożeństwa
Liturgiczna Służba Ołtarza
Dziewczęca Służba Maryjna
Grupy parafialne
Kancelaria
Historia zgromadzenia
Jan Bosco
Przesłanie ks. generała
Duchowość salezjańska
Salezjanie współpracownicy
200-lecie ur. św. J.Bosco
Kawiarenka
Sala multimedialna
Małe oratorium
Sport i rekreacja
Pojęcia
Dogmaty
Galeria
Media
AKTUALNOŚCI
Ogłoszenia czwartek, 02 października 2014 r.
Liturgia dnia
Pełna wersja Liturgii dnia
Msze święte
NIEDZIELA
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00*, 16:00, 18:00
* W drugą niedzielę miesiąca dodatkowa Msza św.
z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego.
DNI POWSZEDNIE
7:00, 8:00, 18:00
NIEDZIELA w wakacje (lipiec i sierpnień)
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00*, 18:00, 19:30
* W drugą niedzielę miesiąca dodatkowa Msza św.
z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego.
Nie ma Mszy św. o godzinie 16:00.
DNI POWSZEDNIE w wakacje (lipiec i sierpnień)
7:00, 19:00
W ŚWIĘTA PRACUJĄCE
7:00, 8:00, 16:00, 18:00 
Rozkład mszy świętych21.09.2014 r.
Godz. 7:00  
odprawiający: Ks. Gacek
kaznodzieja: ks. Kogut
spowiedź: ks. Zabraniak
komunia: ks. Gacek
ks. Kogut
Ks. Zabraniak
ks. Drozd
Godz. 8:30  
odprawiający: ks. Zabraniak
kaznodzieja: ks. Kogut
spowiedź: ks. Konior
komunia: ks. Zabraniak
ks. Kogut
Ks. Drozd
ks. Wosiek
ks. Gacek
Godz. 10:00  
odprawiający: ks. Wosiek
ks. Konior
ks. Drozd
kaznodzieja: ks. Kogut
spowiedź: ks. Gacek
komunia: ks. Wosiek
ks. Kogut
Ks. Gacek
ks. Konior
Ks. Drozd
Godz. 11:30  
odprawiający: ks. Kot
kaznodzieja: ks. Kogut
spowiedź: ks. Wosiek
komunia: Ks. Kot
ks. Kogut
ks. Wosiek
ks. Drozd
Godz. 13:00 nie ma mszy
odprawiający:  
kaznodzieja:  
spowiedź:  
komunia:  
Godz. 16:00  
odprawiający: ks. Kogut
kaznodzieja: ks. Kogut
spowiedź: Ks. Kot
komunia: ks. Kogut
ks. Kot
ks. Konior
Godz. 18:00  
odprawiający: ks. Konior
kaznodzieja: ks. Kogut
spowiedź: ks. Wosiek
komunia: ks. Konior
Ks. Kogut
ks. Wosiek


Parafia pw. Opatrzności Bożej Rzeszów
Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela zwykła
28.09.2014 r.
1.Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka pieniężna do puszek z przeznaczeniem na działalność Katolickiego Radia "VIA".
2.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Serca. Z tej racji na Rzeszowskim Rynku w godz. Od 12:00 do 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarzy specjalistów.
3.Jutro 29 września będziemy obchodzić święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A tygodniu wspominamy również: w środę św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w czwartek św. Aniołów Stróżów, w sobotę św. Franciszka z Asyżu.
4.Pragniemy przypomnieć że we wtorek 30 września o godz. 17:00 rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kaplicy Opatrzności Bożej .
5.W najbliższą środę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszach świętych o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:00. Zapraszamy do licznego udziału. Dla dzieci w przedsionku kościoła oprócz niedziel będą rozdawane specjalne wklejki. Po nabożeństwach tradycyjne losowanie pamiątek.
6.W tym tygodniu przypadają:
I czwartek - po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie koła misyjnego, Służby Liturgicznej, oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej.
I piątek - od godz. 8:00 odwiedzimy chorych i osoby w podeszłym wieku. Możliwość do spowiedzi św. podczas Maszy św. oraz po południu od godz. 16:00,
I sobota oddajemy - cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.
7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.
8.W zakończonych w zeszłą niedzielę XXII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej 3 drużyny naszego salosu wywalczyły I miejsca. Dwie w piłce siatkowej chłopców i jedna w piłce nożnej. Wszystkim którzy okazali wsparcie i pomoc przy organizacji Igrzysk z serca dziękujemy.
9.W przedsionku kościoła dyżuruje Społeczny Komitet Budowy Kościoła. Wszystkim za składane ofiary z serca dziękujemy.
10.Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
Październik - to czas, kiedy bierzemy nasze różańce do ręki i zanosimy naszą modlitwę do Boga za przyczyną Maryi. Św. Jan Bosko nie wyobrażał sobie apostolatu wychowawczego bez tej modlitwy.
Drodzy parafianie, październik w tradycji Kościoła na całym świecie jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej. W tym szczególnym roku jubileuszowym 200 – lecia urodzin Ks. Bosko, pragniemy na nowo przypomnieć znaczenie wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki Wiernych w życiu naszego założyciela. Polecajmy w tym miesiącu w naszych modlitwach:
1. naszą parafię
2. wszystkich uczęszczających do naszego kościoła
3. młodzież, szczególnie tę najbardziej potrzebującą
4. prośmy o dobry wybór nowej Rady Parafialnej.
Różaniec w życiu Księdza Bosko
Sen o wężu - zachęta do modlitwy różańcowej
W jednym ze snów ksiądz Bosko jest wyprowadzony przez przewodniczkę na łąkę, na której widzi grubego, długiego na osiem metrów węża. Chce uciekać, lecz Przewodniczka powstrzymuje go i zachęca go do walki. Razem biorą sznur, rozciągają go nad karkiem potwora, uderzają, a potem zawiązują na szyi gada pętlę. Wąż się rzuca, uderza cielskiem o ziemię, aż jego ciało zaczyna rozrywać się na strzępy. Przewodniczka zwija sznur i chowa go do skrzynki. Po otwarciu skrzynki widać, że sznur ułożył się w słowa Zdrowaś Maryjo. W tej chwili Przewodniczka wyjaśnia: Wąż przedstawia demona, a sznur modlitwę Zdrowaś Maryjo, a raczej różaniec, który stanowi kontynuację Zdrowaś. Nim można pokonać, zwyciężyć i zniszczyć piekielne demony. Niestety, w wizji sennej, ku przerażeniu księdza Bosko, niektórzy chłopcy zbierali kawałki wężowego mięsa, jedli i zatruwali się nim.
Oto jeden z cudów dokonanych przez Ks. Bosko za wstawiennictwem Maryi Wspomożycielki Wiernych.
Przywrócenie wzroku
Któregoś dnia przyprowadzono do Księdza Bosko niewidomą dziewczynkę. Mała kilka lat. Chorowała na oczy, a potem zupełnie straciła wzrok. Ksiądz Bosko położył na swojej dłoni mały medalik z wizerunkiem Maryi Wspomożycielki i zapytał dziewczynkę, co widzi. Dziewczynka powoli zwróciła głowę w kierunku dłoni Księdza Bosko i bezbłędnie rozpoznała medalik. Szczegółowo opisała też, co się na nim znajduje. Kiedy medalik upadł na podłogę, bez trudu go odnalazła. Potem w Bazylice Maryi Wspomożycielki w Turynie razem z rodziną dziękowała Bogu za przywrócenie jej wzroku. Kilka lat później dziewczynka ta wstąpiła do Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych (sióstr salezjanek).
Różaniec dla młodzieży…
Pewnego razu, spotykając się z markizem d'Azeglio, który przyszedł do Oratorium, by obejrzeć rozwijające się dzieło, ksiądz Bosko pokazał mu cały dom, przedstawił wszelkie projekty pracy na przyszłość, regulamin dnia wychowanków. Markiz każdą rzecz podziwiał i chwalił, jednak uważał, iż ksiądz Bosko traci zbyt dużo czasu na długie modlitwy, a szczególnie na tę, którą powtarza się 50 razy. Wręcz zachęcał, by ją wyeliminować z harmonogramu dnia. Ksiądz Bosko zdecydowanie odpowiedział, że dla niego ta modlitwa jest podstawą wszelkiej działalności i prędzej pozostawiłby inne ważne rzeczy lub też wspaniałe przyjaźnie, ale na pewno nie różaniec.
Ksiądz Bosko propagował bardzo mocno modlitwę różańcową wśród młodzieży. Niektórzy byli jej przeciwnikami, mówiąc Mu, aby zamiast recytowania różańca pozostawić tylko modlitwy wspólne odmawiane na głos. Święty wiedział jednak, że młodzież, gdy się nie modli na głos, to trudno będzie, by modliła się w myślach czy na rozmyślaniu. Znał, bowiem dobrze psychikę młodzieży. Uważał, że nawet, jeśli będzie to modlitwa tylko "słowami", to i tak jest już duży sukces, bo wówczas skutecznie oddala od siebie szatana.
Dla księdza Bosko różaniec był modlitwą bardzo prostą, bo nawet najmniejsi mogli się jej nauczyć, a zarazem trudną, bo wymaga kontemplacji życia i działalności Jezusa Chrystusa. Różaniec był punktem oparcia i spojrzenia na sytuacje z perspektywy Maryi kontemplującej swojego Syna. Maryja i różaniec były pomocą w pokonywaniu kryzysów dojrzewania. Przebywając wśród młodzieży, zawsze znalazł czas na modlitwę i odmówienie różańca. Różaniec był tak ważny dla księdza Bosko, iż nie mógł znaleźć wytłumaczenia dla salezjanina, który nie odmawiałby tej modlitwy. Jest to modlitwa, którą można modlić się wszędzie, nawet idąc do pracy, szkoły czy też wykonując niektóre prace.
Jan Bosko w modlitwie różańcowej widział codzienną pomoc w formowaniu i kształtowaniu życia swoich wychowanków.
Parafia pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie
35-310 Rzeszów, ul. W. Świadka 5A
www:salezjanie.rzeszow.pl
e-mail: kancelaria@salezjanie.rzeszow.pl

Aktualności | Salos | Kancelaria | Kontakt
Copyright © 2014 All Rights Reserved
Od 01.05.2014 r. naszą stronę
odwiedziło 2989 osób
hostingcitynet.rzeszow.pl